References

Testimonials

We cooperate with Petr for like 5 years and each time we grow our events structure. Its a constant challenge for all of us, apart of perfect event organizations and logistics, to keep active event subject through all business and team spirit activities. I think we are creating a brand. and without Petr and FINETIME, wouldn't be possible. After Dubrovnik, Malta was the next great event.

Sanja Horylova, Central Product Line Manager (Seagate)

We work with Petr Mach and his agency since 2006 and did together more than 10 events already. Easy to communicate, easy to plan, reliable service and quality, superb execution – it is all about the events Petr and his team did for us. Each event we did, become a unique fusion of program activities, positive memories and emotions. Everything was running smoothly and the right way. All unexpected situations were visible only for organizers and were professionally fixed by Petr and his team. Finetime always overcome our expectations and we are pleased to continue our cooperation. There is not big sense to write about each event separately, as it always depends on place and services available, but we always were getting reasonable prices and best services for the budget provided.
Austria, Turkey, Czech Republic, Dominican Republic, UAE, Slovenia, Slovakia, France, Cabo Verde, The Netherlands and looks like we started to travel together not only to different countries, but to different continents. Once we did an event for our customers and vendors on Sal island of Cabo Verde archipelago. Motto of the island is “No stress” and it becomes a motto of our cooperation with Finetime. If you need an event – order it from FINETIME, you will get a great service and no stress during the event. If anybody will ask me to advise reliable partner for event organization, I will definitely recommend Petr Mach and his agency.

Victor Krasnov, Marketing Manager, ASBISc Enterprises

S Petrem je pro mě vždycky radost dělat. V oboru je dlouholetý profík a fakt mě s ním spolupráce baví. Jde vždycky k jádru věci a i jednání o ceně si tak odbudeme rychle a bez zbytečného politikaření. Petr pro nás dělal jak velké akce za statisíce, tak pro nás umí zařídit i menší eventy s drobnějším rozpočtem. Cením si jeho přístupu k světu a pomoci i v charitativních akcích, které s Etneterou podnikáme.

Martin Černohorský, Umožnovač, Etnetera a.s.

Dear Peter
Let me express our company great pleasure work together and use services of FINETIME agency . We always get what we’ve expected of FINETIME team: excellent pre- and post- event services, immediate response, excellent destination management and certainly tailored events. The understanding of our needs in terms of employees and partners’ incentive trips is excellent. The service provided is 100% in quality and meet our anticipations for multinational and multilingual company like ASBIS that doing its business in over 30 markets of Europe, Middle East and Africa.

Yuri Ulasovich, Vice President Product Marketing, ASBISc Enterprises

Večer byl naprosto famózní, lidi si to užili… Děkuji všem za spolupráci a na nějaké další akci se budu těšit…

Ing. Jitka Lucbauerová, Partners

Zajištění akce šlo hladce a bez problémů. Vše bylo k naší spokojenosti, jídlo perfektní…

Ing. Monika Těžká, GOLDTIME a.s.

Slovinsko - Portorž: Velmi pestré aktivity a celkově program na jedničku. Koupání jsem očekával, ale že se budeme koulovat v říjnu mě ani ve snu nenapadlo. Děkuji za výbornou organizaci celého eventu a těším se na další spolupráci s vaším týmem.

COO Marek Horyl, ASBISc Enterpreises

Chtěli bychom s Láďou moc poděkovat klukům z Finetime, že jsme mohli prožít tak úžasnou svatbu! Naprosto respektovali naše potřeby nedělat ze svatby tradiční komedii, i když tomu sami lehce a nenásilně nakonec vdechli báječnou svatební atmosféru. Petr s námi prošel celou cestu od výběru místa, přes návštěvu matriky až po únos nevěsty do Německa a Jirka připravil nezapomenutelnou svatební hostinu! Bez vás, Etnetery a Pajdy bychom se nikdy nevzali. Moc vám za to díky!

Hana & Láďa Kubešovi , Etnetera a.s.

Rakousko – Kaprun: Skvělá volba hotelu i místa. Konference i sportovní vyžití splnilo naše očekávání. Opět pěkné počasí, jak to děláte? Díky.

COO Marek Horyl, ASBISc Enterpreises

Kapverdské ostrovy mne překvapily svými kontrasty. Z jedné strany bída a pustá země a z té druhé nádherné pláže, moře i zelený sopečný ostrov Fogo. Díky FINETIME tymu za organizaci prezentaci a osobní přístup k jednotlivým účastníkům po celou dobu naší akce.

COO Marek Horyl, ASBISc Enterpreises

V loňském roce jsme s agenturou FINETIME společně pořádali několik akcí pro naše nejdůležitější partnery. Při přípravě těchto akcí se nám vždy dostala spolehlivost a rychlost řešení, zejména při změnách v zadání na poslední chvíli. O nic jsme se nemuseli starat s vědomím, že vše bude připraveno jak má. Samotný průběh akcí působil na nás i na naše partnery velmi profesionálně a díky této kvalitě i naše značka s nimi vytvořila ještě silnější pouto. Všichni jsme si tak mohli plně užívat připravený program. Oceňuji vstřícné jednání, dodržení všech domluvených bodů.

Protože jsem byli nadmíru spokojeni, ať projev naší spokojenosti je i spolupráce v letošním roce! Za kompletní servis velmi děkujeme!

Šárka Židová, Allianz pojišťovna a.s.

Write your own testimonial

Post your testimonial and we'll put it online.

References

Testimonials

Austria, Turkey, Czech Republic, Dominican Republic, UAE, Slovenia, Slovakia, France, Cabo Verde, The Netherlands… it looks like we started to travel together not only to different countries, but to different continents.  If you need an event – order it from this agency, you will get a great service and no stress during the event.

Victor Krasnov, Marketing Manager – ASBIS

Recommended

samolepka

We support

Mince denně

Newsletter

↑ To top